maksim_kot (maksim_kot) wrote,
maksim_kot
maksim_kot

«Pulcējaties zem latviešu karogiem!»


Вышла книга "Собирайтесь под латышскими флагами!"
Фотоальбом по истории латышских стрелков. 400 страниц. Несколько обзорных статей по периодам и событиям. Более 1600 фотографий. Альбомный формат + 2 диска песен и воспоминаний стрелков. 25 евро примерно стоит.
Ну и куда такое счатье! Я в шоке!
Поскольку современное издание, то за сканирование у нас могут реально прищучить :(
(идиотов всегда хватает, особенно для показательной порки).
Бум думать...
[далее текст на латышском]

Pirmo nacionālo militāro formējumu 98. gadadienā, klajā nāk apjomīga grāmata «Pulcējaties zem latviešu karogiem!», kas stāsta par latviešu strēlnieku cīņām un dzīvi.

Kā tie šāva! Suns tā neprot kost. —

Kur vien gāja — bij pēc stundas darīts.

Savos mūžam spožos zābakos

Likās tie ne cilvēki, bet — gari.

A. Čaks

Grāmatā apkopota informācija par latviešu srēlnieku cīņām un gaitām gan Pirmā pasaules kara laikā, gan Krievijas Pilsoņu kara frontēs. Nākamās nodaļas vēsta par strēlnieku medicīnisko aprūpi, par strēlniekiem — rakstniekiem, māksliniekiem, aktieriem, sportistiem. Grāmatas galvenais stāsts ir par strēlnieku spēju cīnīties par savu zemi un spēju saglabāt savu cilvēciskumu un latvisko dzīvesziņu arī vinežēlīgākajos apstākļos. Grāmatas pēdējā nodaļa vēsta par strēlnieku piemiņas saglabāšanu. Grāmatas teksts pieejams arī angļu valodā nodaļā «Rally under Latvian Flags!».

Izdevumā apkopoti vairāk nekā 1600 fotoattēlu, reprodukciju un dokumentu no daudzu muzeju un arī privātām kolekcijām, doti personvārdu, vietvārdu un strēlnieku daļu rādītāji. Grāmatai pievienoti arī divi audiodiski. Pirmajā dzirdamas 80. gadu sākumā ierakstītās latviešu strēlnieku intervijas. Otrajā  — strēlnieku dziesmu izlase, ko iedziedājusi vīru kopa «VILKI».

Grāmatu klajā laidusi vīru kopa «Vilki» sadarbībā ar apgādu «Zelta grauds». Grāmatas tekstu autori Valdis Bērziņš, Ilze Krīgere, Ilgonis Bērsons, Raimonds Briedis, Edvarda Šmite, Māris Visendorfs, Rita Apine. Grāmatas mākslinieki Valdis Villerušs un Vilnis Lapiņš.

Pateicoties daudzu uzņēmumu un privatpersonu finansiālajam atbalstam, 1200 grāmatas eksemplāru bez maksas nonāks visu Latvijas augstskolu un skolu bibliotēkās.

Pēc gada atzīmēsim Pirmā pasaules kara simtgadi, pēc diviem gadiem arī pirmo nacionālo bruņoto formējumu — latviešu strēlnieku — izveides simto gadskārtu. Mēs varam lepoties, jo mūsu tautai pieder latviešu strēlnieki. kas savu un savas tautas varoņdarbus aiznesuši tālu pasaulē.

Kur gāji, izbailes un sajukumu sēja

Tavs zobens un tavs vārds,

Un apjozt skrējienā pus zemeslodes spēja

Tavs kara ratu dārds.

J. Medenis

http://www.ubisunt.lu.lv/zinas/t/21925/

Tags: latviešu valodā, историческая справочная, книги, латышские стрелки
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments