maksim_kot (maksim_kot) wrote,
maksim_kot
maksim_kot

Par Snoras problēmām un to kāpēc tika glābts Parex.


Ivars Prūsis
24.11.2011


Par Snoras problēmām un to kāpēc tika glābts Parex.

Vērojot Lietuvas un Latvijas iestāžu enerģisko rīcību Snoras un Latvijas Krājbankas finanšu problēmu sakarā, neviļus nāk prātā jautājums – kādēļ tikpat enerģiski Latvijas iestādes nerīkojās Parex gadījumā, kas bija stipri līdzīgs.
Šai sakarā Rietumu un pasaules ekonomiski – morāli – politisko gigaproblēmu risināšanas kontekstā gribu izvirzīt vienu manuprāt pārdomu vērtu hipotēzi.
Lai saglabātu savu lielvalsts statusu, ASV iznīcina visus mērenos islamticīgo valstu režīmus, to vietā virzot kontrolējamus islāmistu radikāļus, ar mērķi nogriezt Tuvo Austrumu energoresursus Ķīnai un izvērst islāmistu teroristu totālu karu pret straujā attīstības fāzē esošo Āziju. Šī plāna ietvaros ir paredzēta arī „revolūcijas” organizācija Krievijā ar mērķi to aplaupīt, sadalīt un pēc nepieciešamības atsevišķas tās daļas izmantot ģeopolitiskajā cīņā pret Ķīnu.

Kā ASV organizē „revolūcijas”?

„Revolūciju” organizēšanas princips ir samērā vienkāršs un tas ir līdzīgs visās valstīs, kur tas tiek pielietots. Katrā valstī ir valdošās aprindas, jeb elite, kas vada valsts organizatoriskās struktūras nozīmīgākās no kurām ir valsts struktūras, kuru vadība noslēdzas ar augstāko valsts amatpersonu. Būtiskās struktūras, kas nodrošina varu valdošajām aprindām ir tā saucamās spēka struktūras, jeb represīvais aparāts, kurš ikdienā kontrolē nozīmīgākās sabiedrības grupas, kas varētu izraisīt nekārtības, un nekārtību gadījumā tās novērš. Ja spēka struktūras strādā apmierinošā līmenī, tad cilvēku vairums pakļaujas režīmam.
Valdošās elites iekšienē, kas skar arī represīvā aparāta vadību, parasti valda savstarpēja konkurence un tādēļ arī zināma veida neuzticība citiem un bažas par savu nākotni. Tādēļ daļu vai iespējams pat visus iekrājumus (bieži vien sazagto un salaupīto) elite glabā ārzemju bankās, kas lielākajā daļā gadījumu nozīmē, ka ASV specdienestiem ir pieejama informācija par šiem līdzekļiem un ir kaut kādas iespējas ietekmēt to likteni.

„Revolūciju” organizēšanas shēma ir sekojoša:

1. Represīvā aparāta neitralizēšana

Nozīmīgākajiem valdošo aprindu un represīvā aparāta cilvēkiem (kay persons) tiek doti mājieni, ka tie var zaudēt savus ārvalstu bankās esošos līdzekļus (atsevišķos gadījumos var apdraudēt arī ko citu – īpašumus, reputāciju, nākotni, brīvību, ģimeni, dzīvību utt.) , bet tas nenotiks, ja tautas nemieru gadījumā spēka struktūras nerīkosies vai arī rīkosies neprofesionāli, novēloti, pasīvi. Kad visas nozīmīgākās personas šādi ir apstrādātas (ir piekritušas izvirzītajiem nosacījumiem), represīvais aparāts ir paralizēts un var sākt „revolūciju”, jo ir droši zināms, ka nemieri netiks apspiesti vai arī tiks apspiesti tādā veidā un apjomā cik tas pēc iecerētā scenārija ir nepieciešams.

2. Masu izvešana ielās

Cilvēkus izvešana ielās parasti tiek organizēta izmantojot sociālos tīklus (proamerikāniskākā un „inteliģentākā” nemiernieku daļa) un izmantojot vietējās radikālākās organizācijas, kas ir lielākie nekārtību cēlāji.

3. Valsts vadītāju piespiešana atkāpties

Kad liels daudzums cilvēku ir izgājis ielās un valsts vadība izrādās bezspēcīga likvidēt nemierus un ieviest valstī kārtību, valsts vadībai parasti visdažādākos veidos tiek uzstājīgi un ļoti pārliecinoši ieteikts atkāpties un nodot varu iepriekš jau sagatavotiem politiskiem spēkiem.
Pēdējais uzskatāmais piemērs, kur šī shēma perfekti nostrādāja, bija Ēģipte. Lībijā galīgi nesanāca kā bija plānots, tāpēc nācās iejaukties gan Rietumvalstu specvienībām, gan arī aviācijai. Apmēram pēc šādas shēmas ASV arī gatavojas veikt apvērsumu Krievijā .

Ar ko atšķiras Parex gadījums no Snoras

Gan Parex, gan arī Snoras bija Krievijas eliti apkalpojošas bankas, izmantojot kuras tika veikti maigi izsakoties pelēki darījumi ar vēl pelēkāku naudu.
Parex problēmu gadījumā Latvijas iestādes rīkojās tik maigi un novēloti tādēļ ka ASV specdienestiem bija nepieciešama tikai informācija par bankas darījumiem, lai sagatavošanās nolūkos veiktu Krievijas elites naudas plūsmu, darījumu, finanšu shēmu un rīcības principu analīzi, bet nebija nepieciešams kaitināt vai biedēt pašus naudas saimniekus. Tādēļ arī visi mierīgi noskatījās kā Latvijas piešķirtos līdzekļus Krievijas elite pārveda uz drošākām vietām.
Snoras problēmu gadījumā gan Latvijas, gan Lietuvas institūciju darbība ir zibenīga, stingra un izskatās ka arī labi koordinēta un gudra. Tas tāpēc, ka ASV specdienesti jau ļoti labi pārzina Krievijas elites izmantotās shēmas, metodes un darbību principus, un tādēļ ka nepieciešams ierosināt krimināllietas, kas varētu apdraudēt pēc iespējas lielāku un ietekmīgāku Krievijas elites pārstāvju skaitu. Kad tas būs izdarīts, vajadzīgie Krievijas elites un spēka struktūru pārstāvji tiks apstrādāti pa vienam, lai panāktu to piekrišanu sadarboties „revolūcijas” norisē, bet pret pārējiem (nevajadzīgajiem, nenoderīgajiem) Krievijas elites pārstāvjiem tas kalpos kā iegansts, lai konfiscētu to naudu un īpašumus.
Ja šī hipotēze ir pareiza, tad ar Snoras problēmām varam uzskatīt, ka ir sācies viens no pēdējiem „iebrukuma” Krievijā sagatavošanās posmiem.

Ivars Prūsis / Ceturtais Projekts Lv / 24.11.2011
Tags: I. Prūsis, Латвия сегодня, Литва, Прусис И., США, аналитика и тенденции, наступление на Россию
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments